Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Πληροφορίες για την εξ΄ αποστάσεως διδασκαλία του ΕΠΑ.Λ. Μυκόνου

Το ΕΠΑ.Λ. Μυκόνου στην προσπάθεια του να είναι κοντά στους μαθητές (ειδικά τους μαθητές της Γ τάξης) είναι από τα πρώτα σχολεία στην Ελλάδα που ανταποκρίθηκε στις επιταγές της εποχή μας και προσφέρει εξ αποστάσεως μαθήματα.

Οι μαθητές θα πρέπει να εγγραφούν στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο ώστε να αποκτήσουν πρόσβαση στην ασύγχρονη διδασκαλία (ανάρτηση υλικού, εργασίες, ασκήσεις).

Η εγγραφή δίνεται στην διεύθυνση https://register.sch.gr/students/  Παρακαλούμε να κάνετε την εγγραφή των παιδιών σας ώστε να επικοινωνήσουν ασύγχρονα με τους εκπαιδευτικούς του ΕΠΑ.Λ. Μυκόνου.

Δείτε εδώ: Αναλυτικές Οδηγίες για Ασύγχρονη Εκπαίδευση

Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να εγγραφείτε στην σελίδα επικοινωνήστε : papakonstantinou.ntinos@gmail.com

Βήμα 2ο
Να αναζητήσουν τις ηλεκτρονικές τάξεις των καθηγητών του ΕΠΑ.Λ. Μυκόνου και το πρόγραμμα την μαθημάτων.

Δείτε εδώ: Πρόγραμμα Μαθημάτων Σύγχρονης Εκπαίδευσης και ηλεκτρονικές τάξεις καθηγητών